ארכיון כתבות:

בימים הקרובים: יוטיוב בעיצוב חדש, עם פיצ׳רים חדשים

עשור אחרי שרכשה אותה, גוגל סוף סוף מחליטה לשדרג את העיצוב של יוטיוב. חלק מהמשתמשים יבחינו בשינוי כבר כעת, לאחרים זה יגיע בימים הקרובים

אחרי שנים ללא שינוי דרמטי (אך מתבקש למדי) בממשק ובחוויית המשתמש, העלתה אמש גוגל עדכון משמעותי לאחד השירותים הפופולריים שלה, שצפוי להגיע למשתמשים במהלך הימים הקרובים. המראה החדש של יוטיוב מבוסס על יסודות ה-Material Design, כלומר עיצוב שטוח ומינימליסטי ששם את התוכן במרכז. העבודה על העיצוב החדש נמשכה חודשים ארוכים והמהלך עצמו נחשף לראשונה כבר לפני למעלה משנה.

מראה נקי, פיצ׳רים חדשים

ההכרזה על העיצוב המחודש של יוטיוב מגיעה על רקע חגיגות 12 שנים לפלטפורמת הסרטונים, שפותחה על ידי שלושה יוצאי פייפאל לשעבר ונרכשה על ידי גוגל שנה לאחר היווסדה, ב-2006, תמורת 1.6 מיליארד דולר.

מאז ועד היום התמקדה גוגל בהוספת יכולות טכניות ליוטיוב, דוגמת תמיכה בפורמטים שונים ובתקנים כמו 4K, וכן בפיצ׳רים שנועדו לשמור אותה עדכנית. עם זאת, החברה הזניחה את כל מה שנגע לממשק ולחוויית המשתמש, ואלה לא עברו שינויים מרחיקי לכת כבר כ-11 שנה. ייתכן שהפופולריות הגוברת של פורמט הווידיאו בפייסבוק היא זו שהכריעה לבסוף והובילה לרענון המתבקש.

העיצוב החדש של יוטיוב יזכיר במידה רבה את העיצוב המוכר לנו מתצורת מסכי הטלוויזיה של השירות. הקו המנחה יבוסס על שתי תצורות – שחור או לבן – והתפריטים יהפכו פחות בולטים במטרה להציב את התוכן, כלומר סרטוני הווידיאו, במרכז. כמו כן, הממשק החדש יגיע עם מספר פיצ׳רים חדשים, ובהם אפשרות לתצוגת נגן מדיה ואפשרות לנווט ביוטיוב במסך מלא באופן פשוט מבלי להיתקל בכל התפריטים המסורבלים על הדרך. פיצ׳ר נוסף הוא גלילה אינסופית, שצפויה להגדיל את זמן השהייה של המשתמשים באתר.

גוגל ביססה את האתר המחודש של יוטיוב על פולימר (Polymer), ספריית הקוד הפתוח שחשפה בכנס המפתחים שלה לפני מספר שנים, דבר שצפוי להתקבל באהדה רבה על ידי מפתחים שמעוניינים להתאים את השירותים שלהם ליוטיוב. המעבר לפולימר גם צפוי להפוך את יוטיוב למהירה יותר ולאפשר לגוגל לעדכן את הממשק ולהוסיף פיצ׳רים באופן פשוט ומהיר יותר.

רוצים להתרשם מהעיצוב החדש של יוטיוב כבר עכשיו? כנסו לכאן

הכתבה פורסמה לראשונה באתר Geektime

About Author

הפרופיל הרשמי שלנו! אנחנו נעלה עבורכם את כל מה שמעניין בתקשורת הישראלית: רייטינג, מידע על חברות הטלוויזיה הגדולות בישראל וחשיפות לפני כולם💜

Comments are closed.

דילוג לתוכן