ארכיון כתבות:

ערוץ הילדים יורד מ-yes וזה לא הכל

ערוץ הילדים, שנוסד בשנת 1989, זכה ללא מעט רייטינג – יותר נכון הצלחה. הערוץ היה אחד מערוצי הילדים המובילים בתעשייה, אבל בשנים האחרונות התקציבים שמשקיעים בהם חברת הבית שלהם – RGE – הופחתו והערוץ הלך על כיוון שונה וחסכני – אין יותר מנחים לערוץ, רק טאלנטים מתחלפים, יותר נכון כוכבי ריאליטי. בערוץ כבר הופחתו לפחות בחצי השידורים החיים – שהיו הסמל הייצוגי שלהם אשר היה מבדיל ביניהם לבין כל ערוצי הילדים הקיימים בתעשייה.

בחודש נובמבר האחרון הגישה יס בקשה רשמית למועצת הכבלים והלווין להורדת ערוץ הילדים מרשימת ערוצי הילדים שלה, זאת לאחר הוויכוח המתמשך בין RGE, שאפילו הגיעו גם לאיומים על ערוצי הספורט שמנוהלים גם על-ידי החברה. שתי החברות כבר הוציאו הודעות רשמיות על הורדת הערוץ – זאת לעומת שמועצת הכבלים והלווין – זאת שאמורה לאשר ליס את הורדת הערוץ – בכלל לא נתנה לזה אישור.

אז מה בנוגע לסדרות?

הסדרות אשר שודרו במהלך 16 השנה ששודר הערוץ ביס, הן בעלות זכויות שזכויות ליס אך גם לערוץ הילדים, נושא זה הובא לשולחן הדיונים כאשר ערוץ הילדים הודיע ליס שהתוכניות ישארו אצלה במידה ויבחרו שלא לשדר את הערוץ אצלם. למרות האיום הקשה – יס בחרה שלא להענות לכך, והעדיפה שלהמשיך בהורדת הערוץ ויצאה עם הודעה רשמית גם היא:

אם תסתכלו מעלה שוב להתבונן בתמונות תוכלו להבחין ששני הגופים הודיעו שבמהלך ירידת הערוץ הפקות המקור של הערוץ יישארו אצלם – מה שסותר אחר את השני. הפוסטים הפכו לבדיחה משום שלאחר ההודעה כבר אף אחד לא ידע למי להאמין בספור זה.

במהלך חודש זה משודרת בערוץ הסדרה "O-BOY", סדרה זו היא של יס אך גם של ערוץ הילדים, ושתי החברות הודיעו כי המשך הסדרה תתקיים אצלהן. אך לבסוף, כאשר יס יצאה עם פרומו חדש אשר באה היא אומרת "הסדרה נשארת ביס…" אפשר להגיד שהאמון לזכויות השידור זזות אליה.

אז מה יקרה? האם ערוץ הילדים בטוח יוסר?

כרגע נושא זה עוד לא ידוע, כל חברה טוענת אחרת ומכפישה את השנייה.. אבל מה שבטוח זה שכולנו נדע את התוצאות ב-1.1.17! שבתאריך זה הודיעו שני הגופים על הורדת הערוץ.

About Author

הפרופיל הרשמי שלנו! אנחנו נעלה עבורכם את כל מה שמעניין בתקשורת הישראלית: רייטינג, מידע על חברות הטלוויזיה הגדולות בישראל וחשיפות לפני כולם💜

Comments are closed.

דילוג לתוכן