ארכיון כתבות:

לרגל יום השנה ה-18 לאסון התאומים: HBO עם סרטי תעודה חדשים

לרגל יום השנה ה- 18 לאסון התאומים, HBO מעלה צמד סרטי תעודה חדשים אשר עוסקים בפיגוע המתועב. כל הפרטים

"מה קרה ב- 11 בספטמבר"
כיצד מסבירים ומתווכים את אירועי ה- 11 בספטמבר לילדים צעירים שעוד לא נולדו בזמן הפיגוע. הסרט נועד לסייע לדור הצעיר ללמוד ולהכיר את ההיסטוריה, את האירועים ואת האנשים שהיו מעורבים באירוע הטרור.
הסרט מביא סיפורים אישיים של שורדים, אנשי הצלה, בני משפחה וראיונות עם מחנכים. זאת, לצד חומרי וידאו חדשותיים ותמונות רבות עוצמה.
הסרט, שמשמש כמעין "מבוא לילדים" לאירועי ה- 11 בספטמבר הופק בשיתוף מוזיאון ה-11 בספטמבר.
לצפייה בטריילר
"בצל אסון התאומים: תיכון סטייווסנט ב-9/11"
כאשר מגדלי התאומים הותקפו ב- 11 בספטמבר 2001, התלמידים בדיוק התחילו את יומם בתיכון הציבורי "סטייווסנט", שממוקם בסמוך למקום שבו עמדו מגדלי התאומים. הסרט, שבוים והופק בידי איימי שץ, זוכת 7 פרסי אמי, מביאה את נקודת המבט הייחודית של תלמידי התיכון דאז על היום הטראגי, ועל הימים שאחרי.
הסרט כולל שיחות עם שמונה בוגרי התיכון שחוו את ההתקפה כתלמידים, וחייהם השתנו. התלמידים לשעבר זוכרים יום שמשי סטנדרטי, אחד הימים הראשונים של שנת הלימודים, עד להתרחשות הפיגוע הנפשע.
התלמידים מספרים כיצד חוו את הפיצוץ הראשון, כיצד צפו במטוס מתרסק אל תוך המגדל השני, את קריסת המגדלים, כיצד ניסו להימלט מהאזור ואת ההתרחשויות בארה"ב של "אחרי הפיגוע".
הסרט מסביר כיצד זה הרגיש להיות בן-עשרה, קרוב מאד לגראונד-זירו, וחוקר את הדרכים שבהם הפיגוע עיצב את חייהם וחלומותיהם של התלמידים, וכיצד הוא ממשיך להשפיע גם היום.
לצפייה בטריילר
שני הסרטים יהיו זמינים לצפייה החל מ- 12.9 ללקוחות סלקום tv .

About Author

הפרופיל הרשמי שלנו! אנחנו נעלה עבורכם את כל מה שמעניין בתקשורת הישראלית: רייטינג, מידע על חברות הטלוויזיה הגדולות בישראל וחשיפות לפני כולם💜

דילוג לתוכן