ארכיון כתבות:

המלחמה על הצופים התחילה: אדיר מילר וצוות ארץ נהדרת גויסו למשימה

קשת כבר לא מוכנה להתפשר ולהסתפק בנתוני רייטינג נמוכים ועל מנת להחליש את העונה החדשה של "המירוץ למיליון" שתעלה בשבוע הבא ברשת, היא גייסה לא מעט טאלנטים למשימה. דעה

בחודש מאי האחרון הגיעה ללוח השידורים של רשת תכנית הריאליטי "הישרדות VIP" ולימדה את קשת שיעור חשוב שלא תשכח בחיים. תחילה, קשת והמושכים בחוטים נתנו לריאליטי של רשת לסחוף את הצופים, משום שהיו בטוחים שבשלב מסוים לצופים יימאס והם יחזרו למדורת השבט שלה, ערוץ 12 (דבר שהוכיח את עצמו בגדול בשנים האחרונות עם פיצול ערוץ 2: 'הישרדות' ו'המירוץ למיליון' של רשת התקשו לעבור את רף 17 האחוזים ולא הצדיקו את ההפקה היקרה שלהן).
קשת פיתחה שיטה מיוחדת להתחרות בתכניות הדגל של רשת עם פיצול ערוץ 2, "תחילה, ניתן לתכנית להוביל עד לשלב מסוים שבו התכנית תאבד עניין אצל הצופה – באותו הרגע נשדר ממול אלטרנטיבות לא פחות ראויות וכך נסחוף אלינו חזרה את הצופים". השיטה אמנם הוכיחה את עצמה בגדול, עד שמשהו שם נשבר.
שבט טונדו, הישרדות VIP / צילום: אור דנון
כאמור, בחודש מאי האחרון רשת העלתה עונת VIP חדשה לריאליטי "הישרדות", תכנית שלא הצליחה להוכיח עד לשנה הזו את העלויות הגבוהות שלה – עקב נתוני הרייטינג הבינוניים שקיבלה, וספק דאז אם רשת תכננה לה עונות נוספות.
מהרגע שעלתה התכנית ללוח השידורים בערוץ, היא הפכה למגה להיט ולמדורת שבט בעצמה. היא הצליחה לנצח פעם אחר פעם, יום אחר יום, שבוע אחר שבוע, כל תכנית ריאליטי, סדרת דוקו או מופעי סטנד אפ שקשת שידרה מולה.
עתה, העונה המצליחה צפויה להסתיים בשבוע הבא ורשת חיכתה כהרגלה למועד בו התכנית תסתיים, כדי להעלות תוכנית דגל נוספת. אך מאז שזה קרה, רשת הספיקה להחליף את כל מקבלי הבחלטות בערוץ ובראשם המנכ״ל החדש – אבי בן טל.
ההנהלה החדשה בערוץ לא תפנה את המגרש עבור קשת כל כך בקלות, ובחרה להקדים את מועד תחילת העונה החדשה של "המירוץ למיליון" ליום ראשון בשבוע הבא. זאת על מנת לתת ל"הישרדות" לקדם אותה, במקרה בו היא תיכשל בלהביא את הצופים.
מנגד, קשת, שהבינה שלא תצליח להביס את תכנית הדגל הגדולות של רשת בעזרת תכניות שמספקות רייטינג בינוני בלבד, החלה לחשוב על רעיונות יצירתיים בהם תוכל לספק אלטרנטיבה ומהר. הראשונה היא "ארץ נהדרת" שתחזור בשלישי הקרוב למסך וספיישל של "מועדון לילה", שכבר הספיק להצטלם.
למרות שקשת בחרה לוותר על התחרות ביום ראשון הקרוב, המועד בו תעלה העונה החדשה של "המירוץ למיליון", היא עדיין מפחדת ממצב בו יהפוך הריאליטי למדורת השבט הבאה של הישראלים ולכן תשדר בסוף מהדורת החדשות ראיון בלעדי עם הקומיקאי אדיר מילר וכמו שאנחנו מכירים את קשת, היא לא תהסס להעריך את המהדורה עד לשעות מאוחרות, במטרה למנוע מהצופים לזפזפ לערוץ 13.
המלחמה האמיתית על הצופים התחילה, ואין ספק שנתוני הרייטינג בשבוע הקרוב יהיו מהמעניינים שראינו כאן אצלנו.

About Author

הפרופיל הרשמי שלנו! אנחנו נעלה עבורכם את כל מה שמעניין בתקשורת הישראלית: רייטינג, מידע על חברות הטלוויזיה הגדולות בישראל וחשיפות לפני כולם💜

דילוג לתוכן