ארכיון כתבות:

לאחר הירידה מהוט ויס: ערוץ הילדים משיק פלטפורמת שידור עצמאית

ערוצי הילדים של RGE חוו בשנים האחרונות טלטלה גדולה, לאחר סכסוך בין בעלי המניות של הקבוצה לבין חברת הלווין yes, שבסופו הוחלט על הורדת ערוץ הילדים מהפלטפורמה של yes, שגררה לאחר מכן גם את הסרת הערוץ ב-HOT. המהלך הותיר את הערוץ לשדר בפלטפורמות האינטרנטיות של סלקום ופרטנר, שנחשבות לזולות יותר בהיקף ההשקעה שלהן בתוכן מקורי. בתקופה האחרונה חשב הערוץ כיצד להגיע חזרה אל קהל ילדים גדול יותר, כפי שהיה לו בעבר, ובין ההצעות עלה השקת שירות תוכן עצמאי, כפי שנהוג בארה״ב.

קבוצת התקשורת RGE משיקה את פלטפורמת התוכן החדשנית BIGI שתאפשר להורים ולילדים לקבל עולם בטוח לצפייה בכל הנושאים שמעניינים אותם ובכל הזירות בהן הם נמצאים. מדובר במהלך משנה שוק שכן בפעם הראשונה בישראל יוכלו המשתמשים להתחבר לאפלקיצית BIGI ישירות דרך המכשיר הנייד או בכל אמצעי טכנולוגי אחר ובעלות של 9.90 לחודש, לצרוך ללא הגבלה ובאופן בטוח תוכן שמותאם להם באופן ישיר.
בין העולמות שיספק BIGI: חשיפה לקהילת משפיענים ראשונה מסוגה שתחייה ותנשום בתוך הפלטפורמה, תוכניות חדשות ובלעדיות, אלפי שעות של תכני טלוויזיה מובילים מהארץ ומהעולם, עולם שלם של הופעות, עולמות גיימינג מסעירים, חנות E-Commerce ועוד. כל המנויים ייהנו מ-30 ימי ניסיון ללא תשלום.
BIGI TV יהווה סביבה בטוחה ומוגנת עבור הילדים ובני הנוער ויכלול תכנים איכותיים ומוכרים לצפייה Online ביניהם תוכן בלעדי מתוך העונה החדשה של הבנים והבנות, ותכנים נוספים בהשתתפות כוכבי הילדים והנוער המובילים בארץ ובעולם. השירות יכיל אפשרות לצפייה ישירה בערוץ הילדים ובערוץ לוגי ובערוצים נוספים בעתיד. זאת בנוסף לספרית VOD אדירה עם אלפי פרקים של סדרות פופולאריות לילדים ובני נוער ביניהן גאליס, נינג'ה ישראל ילדים, אלישע, העונה החדשה של ארתור ועוד. בנוסף יעלו הפקות מקור עתירות תקציב כדוגמת הבנים והבנות ותוכניות בלעדיות שיופקו במיוחד לBIGI. חלק מהתוכן שיופק יהיה שונה מהתוכן אותו הפיק ערוץ הילדים עד היום, ויתאים יותר לעולם התוכן הדיגיטלי אותו צורכים הילדים ובני הנוער. הוא יכלול הפקות מקור קצרות, מהירות ואיכותיות שיעלו בלעדית בBIGI.
במתחם BIGI Starz ירוכזו כל המשפיענים (כוכבי הרשת) של BIGI, שחתומים ומנוהלים בבית RGE שייצרו תוכן ואינטראקציה עם הקהל באופן מידי. לכל משפיען יבנה אזור ייעודי בו הוא ישתף את התוכן שלו שיופק בבלעדיות עבור קהל משתמשי BIGI. המנויים יוכלו להיחשף לתוכן בלעדי שלא קיים בשום מקום אחר ברשת, ליצור אינטראקציה ולשוחח עם המשפיענים, לקבל תשובות לשאלות, המלצות לתוכן של BIGI TV ועוד. במסגרת השקת BIGI ועולם המשפיענים נעשה מהלך ראשון של חיבור בין ערוץ טלוויזיה לניהול טאלנטים שיהיו מנוהלים על ידי RGE ומזוהים עם BIGI.
המהלך אליו יוצאת היום RGE הוא יישור קו עם המגמות בעולם במסגרתן חברות התוכן (כדוגמת HBO, דיסני, NBC, viacom ועוד)מוכרות את מרכולתן ישירות לצרכן, בנוסף לערוצים הליניארים, ומעלות את רפרטואר התוכן שלהם לפלטפורמת OTT(צפייה בטכנולוגיית 'סטרימינג', ע"ג רשת האינטרנט). סקירת המגמות והפלטפורמות הקיימות בשוק העולמי נמצאת בנספח לקובץ זה.
הפלטפורמה החדשה שפותחה על ידי קבוצת RGE משתמשת בטכנולוגיות חדשניות המאפשרות טעינת וידאו במהירות גבוהה שמעניקה לצרכן חווית משתמש ידידותית ואטרקטיבית. הטכנולוגיה מאפשרת עיצוב מרהיב בעל 'פלואו' אחיד, ניווט קל וחיפוש מתקדם ונוח, הדגשת תכנים מומלצים, צפייה ב'לייב' בערוץ הילדים וערוץ לוגי ועוד אפשרויות רבות. הקבוצה עובדת עם כמה מהחברות המובילות במשק שמספקות את התשתית עבור פלטפורמת BIGI. ביניהן קלטורה, חברה ישראלית העובדת בתחום הסטרימינג (חברה ישראלית שנחשבת לאחת המובילות בעולם), חברת Akamai המספקת את שירותי ה-CDN שמאפשר את רוחב הפס הנדרש וחברת אמאזון שמספקת את שירותי הענן לתמיכה בפעילות.
רישום לשירות מתבצע באופן פשוט ועצמאי דרך אתר האינטרנט http://www.bigizone.co.il– ולאחר מכן התקנת האפליקציה ללא צורך בטכנאי, ממיר ועלויות התקנה נוספות – בין אם מדובר בטאבלט, סטרימרים של Android TV וטלוויזיות חכמות עם מערכת הפעלה של Android tv וטלפונים חכמים מסוג אנדרואיד ו-iOS (בהמשך יהיה זמין גם במחשב, טלוויזיות חכמות נוספות וב-Apple TV). לאחר התקנתו השירות יוכל לפעול על 7 מכשירים שונים לבחירת הלקוח ותתאפשר צפייה ב-2 מכשירים שונים במקביל. עלות השירות תעמוד על 9.90 ₪ בחודש וכל המנויים ייהנו מחודש התנסות ללא תשלום.
בין התכנים שילוו את השקת הפלטפורמה: תכנים בלעדיים לBIGI ביניהם תוכנית חדשה של הגיימר עידן תלם ' IN THE GAME ' ותוכנית חדשה בשם 'הלם!' בהנחיית אמן החושים שחר לבנה. בנוסף לספריה עשירה של תכנים חדשים ביניהם העונה החדשה של הבנים והבנות, הסדרה החדשה על המשחק שמשגע את העולם TOCA BOCA והעונה החדשה של ארתור. כל אלו לצד סדרות מוכרות ואהובות כגון נינג'ה ישראל ילדים, גאליס, אלישע, או בוי, שוברי גלים, מריו, משפחה שולטת, המלון של פיני, הפיג'מות, אילת, השמיניה, אדומות, האי, החולמים, תעשה לי סאב, מצווש, אוטובוס הקסמים, פוקימון, אינאזומה, הילדים מגבעת נפוליאון, אליפים, פרויקט הלהקה, הצלצול האמיתי, בית ספר למכשפים, אוטוגלידה. כעת יוכלו הילדים ובני הנוער לצפות בכל התכנים האהובים עליהם בעולם בטוח המותאם עבורם.
אור רם מנכ"ל משותף בRGE: "כקבוצת תקשורת מובילה בישראל אנו רואים בBIGI הזדמנות אמיתית לתת מענה לקהל רחב יותר של צרכנים, גם כאלו שלא נמנים כיום על קהל צופינו. אנו מאמינים שהשקת BIGI בישראל, בדומה למגמות שאנחנו רואים בעולם, הינה מהלך פורץ דרך ומשנה שוק שיאפשר לבני הנוער, הילדים והוריהם לקבל עולם תוכן אטרקטיבי ואף בטוח לצפייה.
ירון שגב מנכ"ל משותף בRGE: "החזון שעמד לנגד עינינו בפיתוח BIGI היה להיות בכל מקום בו נמצאים צרכני התוכן שלנו ולספק להם את מה שהם מחפשים, ובאופן בטוח ואיכותי. בכוונתנו להשקיע עוד משאבים רבים הן בפיתוח תוכן ייחודי והפצתו וכמובן לשמור על מוביליתנו בחיבור שבין התוכן לטכנולוגיה. אנו בטוחים שהמהלך יפתח לצרכנים וגם לשוק התקשורת והיצירה בישראל הזדמנויות חדשות ומרתקות, לצד האפשרויות שקיימות כבר היום."
נטלי נוריאל ישראל מנהלת ערוץ הילדים ולוגי: "אני גאה להשיק היום עולם תוכן בטוח וחדש לילדים ובני נוער במסגרתו יוכלו קהל צופינו להנות ממגוון עולמות חדשניים שכוללים הפקות מקור, עולם משפיענים חדש, וספריות תוכן ענפות. אני בטוחה שכל משתמש שיכנס לBIGI ימצא בלחיצת כפתור את מה שמתאים לו ומעניין אותו, כשגם ההורים יודעים שהילדים נמצאים בידיים בטוחות."

About Author

הפרופיל הרשמי שלנו! אנחנו נעלה עבורכם את כל מה שמעניין בתקשורת הישראלית: רייטינג, מידע על חברות הטלוויזיה הגדולות בישראל וחשיפות לפני כולם💜

דילוג לתוכן