חודש: אוקטובר 2021

ריאליטי השירה של רשת פתח אתמול (שבת) את עונתנו הרביעית לאחר ניצחון במכרז מול התאגיד, שהעניק לו את הזכות לבחור את נציג ישראל לאירוויזיון, במקום "הכוכב הבא" של קשת. העונה הקודמת נפתחה עם נתון גבוה (25.6%) בערוץ 2 אך לאחר מכן התכנית המשיכה לערוץ 13 ומהר מאוד התדרדרה לרייטינג נמוך (ממוצע העונה נחת ל-13.9%). כעת בערוץ בחרו להחזיר את התכנית, עם לא מעט שינויים שמזכירים את המתחרה, במטרה לטשטש את ההבדלים ולסחוף צופים חדשים. האם היא הצליחה? כל נתוני הרייטינג לתאריך 30/10/2021.

אמש (ג') התרחש אירוע נדיר בטלוויזיה. ערוץ רשת 13 בחר לבטל את שידור תכנית הדגל "הישרדות" (שהייתה אמורה להיות משודרת בפריים טיים) בשעה 20:10 – שעה בלבד לפני השידור. בערוץ טענו כי מדובר בפאק בעריכה שהצריך עריכה מחדש ולכן הפרק לא היה מוכן לשידור. אבל בפועל, כשקוראים את מפת הרייטינג מבינים שסביר יותר להניח כי הפרק נדחה בגלל "הזמר במסכה" של המתחרה קשת – ששובצה גם היא ברגע האחרון במקום "להיות איתה" – במטרה להחליש את הריאליטי החזק של רשת. בין אם מדובר בבריחה מהתכנית של המתחרה או באמת בעיית עריכה – מדובר בזלזול גדול בצופים והריסה מותג, מהגדולים בישראל. כל נתוני הרייטינג לתאריך 26/10/2021.

הריב המתוקשר של ג'קי אזולאי וגדי פניבילוב סביב הקרב על הברזנט (שכזכור, עורר סערה גם בעונה הקודמת) לא הצליח לעניין יותר מדי את הצופים ותכנית הדגל של רשת מצאה עצמה עם נתון רייטינג נמוך במיוחד תוך שבועיים בלבד; כל נתוני הרייטינג לתאריך 25/10/2021.

ממבט ראשוני זה נראה כמו ערב גרוע לשני הערוצים – שהסתפקו בנתוני רייטינג חלשים, אך כשבוחנים את הנתונים לעומק מגלים שיש מנצחת אחת ברורה בפריים טיים אתמול; כל נתוני הרייטינג לתאריך 23/10/2021.

אחרי שנעדרה מהמסך בשנה האחרונה, סדרת הקודמיה המצליחה "סברי מרנן" חזרה אמש (שישי) לעונה שביעית, זאת לאחר שצילומי העונה ה-8 הסתיימו רק לאחרונה. בעונה החדשה הצטרף סט צילומים חדש – הבית החדש של שי ושני, בו יתארחו מדי שבוע המשפחות משני הצדדים ויאלצו להתמודד זו עם זו ובכך יספקו חומרים חדשים ומצחיקים; כל נתוני הרייטינג לתאריך 22/10/2021.

עונת הוי.אי.פי הראשונה של הריאליטי "MKR" הסתיימה אמש (ה') והפכה רשמית לנצפית ביותר מאז עלה הפורמט בישראל. אורלי זילברשץ בת ה-63, מהשחקניות הוותיקות בישראל, ובנה, המוזיקאי והשחקן אלישע בנאי בן ה-32, גברו על הזמר דודו אהרון ואשתו נטלי שהגיעו לישורת האחרונה בגמר. במהלך העונה היה קרב צמוד לכל אורך הדרך, כשאחרי הגשת המנה העיקרית הזוגות שמרו על תיקו מותח: 33 נקודות. מנת הקינוח של אלישע ואורלי היא זו שהכריעה את הכף ואחרי שנוקדו על ידי השופטים והזוגות האחרים, גברו על דודו ונטלי אהרון וניצחו אותם בחמש נקודות – 89 לעומת 83. כל נתוני הרייטינג לתאריך 21/10/2021.

תכנית הריאליטי של קשת "חתונה ממבט ראשון" נדחקה הצידה בשבוע האחרון בשל המלחמה עם "הישרדות" של המתחרה. בערוץ העדיפו להציב מולה תכנית חזקה יותר, כמו "הזמר במסכה" – החלטה שבמבחן התוצאה התבררה כנכונה, והצליחה לקרב את הריאליטי היקר של רשת לאיזור החד-ספרתי. אמש (ד') התכנית חזרה למסך, אחרי שבוע בדיוק, והצליחה לשמור על רייטינג גבוה; כל נתוני הרייטינג לתאריך 20/10/2021.

הדרמה הרומנטית של קשת, "להיות איתה", שיצר וכתב אסי עזר, שודרה אמש בפעם הראשונה מול "הישרדות" של המתחרה הגדולה והתוצאות כואבות; הריאליטי היקר של רשת עשה את שלו ולקח איתו צופים רבים ובכך גרם לדרמה של קשת להתרסק ברייטינג כבר בפרק השני. כל נתוני הרייטינג לתאריך 19/10/2021.

תכנית הדגל של רשת "הישרדות" לא מצליחה לשחזר את הנתון המעולה שפתחה איתו (20%) רק לפני יומיים בלבד. גרוע מזה, היא מאבדת יותר מ-200 אלף צופים וכמעט 8 נק' רייטינג בפרק השלישי שלה ששודר אמש (ב'). כל נתוני הרייטינג לתאריך 18/10/2021.

הקרב בין תכניות הריאליטי הגדולות של קשת ורשת עולה מדרגה – בפרק השני של "הישרדות", ששודר אמש (א') נחשף שורד במסכה – בשונה מ"הזמר במסכה", אין באמת צורך להוציא מישהו מתוך מסכה וזהו למעשה גימיק שנועד לבלבל את הצופה עם התכנית של המתחרה. השבוע תשודר "הישרדות" במשך כל השבוע, בפרקים מלאים עם כמעט וללא הפסקות פרסומות, זאת על מנת להשאיר את הצופה על המסך ולגרום לו להתחבר לריאליטי במהירות. עכשיו נותר לראות רק האם קשת תלך בעקבותיה ותשדר את "הזמר במסכה" עוד השבוע או שתשחרר את המלחמה, אך אין ספק, שבמלחמה בין ערוצי הטלוויזיה – הצופה רק מרוויח; כל נתוני הרייטינג לתאריך 17/10/2021.