ארכיון כתבות:

היי סירי? yes משיקה עוזרת קולית חדשה

היי סירי? חברת יס ממשיכה לשדרג את הלקוחות ומוסיפה עוזרת קולית חדשה שתעזור לעבור בקלות בין ערוצים, לחזור אחורה לתחילת הסרט ולנגן שיר ברדיו. כל הפרטים

יס נמצאת בחודש האחרון במצב הקריטי ביותר שאליו היא נקלעה: מנויי הטלוויזיה בורחים, הטכנולוגיה התיישנה ותקציבי הפקות המקור קוזז בהתאם. אך עם כל זה, ביס נמצאים בשלב זה בפיתוח שירות שיעבור דרך האינטרנט ויעביר ללקוחותיה את הטלוויזיה שלה דרך הסטרימרים והטלוויזיות החכמות, במטרה להתנתק מהלווין – איתו היא משדרת ללקוחותיה את ערוצי הטלוויזיה.

השירות הפועל באמצעות השלט הקולי של yes, יאפשר לבצע מגוון פעולות באמצעות דיבור קולי בלבד:

מעבר לכל ערוץ רק על ידי אמירת שם הערוץ או מספרו, הרצת תוכן קדימה ואחורה, מעבר לפרק הבא, צפייה בשני ערוצים במקביל, האזנה למוסיקה ורדיו, חיפוש תכנים לפי שחקן או במאי, קבלת המלצות צפייה פרסונליות ועוד ועוד.

 

כיצד זה עובד?

בשלט הקולי מוטמע מיקרופון ייעודי אשר יודע לבודד רעשים מהסביבה ולזהות דיבור טבעי של אדם, בעת לחיצה על מקש הזיהוי הקולי המיקרופון מזהה את הדיבור וטכנולוגיית הזיהוי הקולי ממירה אותו לטקסט אשר מועבר לממיר. הממיר מפענח את הטקסט ומתרגם אותו לפקודה. מאחורי הקלעים, המערכת מנתחת ומתרגמת את הפקודה לרצף פעולות אשר מאפשרות גישה ישירה לתוכן מבלי צורך לחפש, להקליד או לזכור היכן כל דבר נמצא בממשק. כל התהליך הזה קורה בפחות משניה!
המערכת של השלט הקולי הינה מערכת לומדת כך שברגע שאנו מזהים  שהלקוחות מבקשים פעולה בדרך מסוימת אנו מטייבים את הבקשה בזמן אמת וכך נבנית שפה חופשית בעברית הקולעת לכל האפשרויות.
מהיום, אם אנו רוצים להגיע לכל אחד מ 150 הערוצים ב-yes ואנו לא זוכרים את מספרו, כל שיש לעשות הוא "לדבר" לשלט ועל ידי אמירת  שם הערוץ או מספרו להגיע ליעד בנוחות ובמהירות. אם רוצים לצפות בסרטים חדשים שהגיעו ל- VOD מהקולנוע, פשוט ניתן לומר "תמליץ לי על סרטים חדשים מהקולנוע", כך גם לגבי, "כמה זמן נשאר לסוף הפרק?", "אני רוצה לשמוע רדיו", "על מה הסרט/הסדרה", "תמליץ לי על סרט אקשן/דרמה/קומדיה", ועד ירידה לפרטים כמו "הצגות לילדים" או "תמצא לי על סרטים של קוונטין טרנטינו". כל זאת בנוסף לפעולות כגון הרצת תוכן קדימה ואחורה, "הקפצת" זמן על פי כל מספר דקות שנבקש, מעבר לפרק הבא, ניגון תוכן מההתחלה ועוד מאות אפשרויות נוספות.
השירות החדש יושק ללא עלות על השלט הקולי של yes הנמצא בכמאה אלף בתי אב. היום נפתחה ההרשמה המוקדמת להצטרפות לשירות, הן ללקוחות המחזיקים כבר עתה בידיהם את השלט הקולי והן ללקוחות חדשים המעוניינים בשלט, באתר החברה בכתובת: https://www.yes.co.il/advancedservices/Pages/smart-remote.aspx

About Author

הפרופיל הרשמי שלנו! אנחנו נעלה עבורכם את כל מה שמעניין בתקשורת הישראלית: רייטינג, מידע על חברות הטלוויזיה הגדולות בישראל וחשיפות לפני כולם💜

דילוג לתוכן