ארכיון כתבות:

לאור נתוני הרייטינג הנמוכים: כאן 11 פורש מועדת המדרוג

החל מסוף השנה, תאגיד השידור 'כאן' אינו יכלל עוד בועדת המדרוג ובין נתוני הרייטינג של הערוצים המסחריים, זאת בטענה כי הנתונים אינם משקפים את כמות הצופים האמיתית של הערוץ. כל הפרטים

לאחר לבטים רבים בנושא, ערוץ כאן 11 פורש באופן סופי מועדת המדרוג ולא ייכלל עוד בין נתוניה החל משנת 2020.
ההחלטה לפרוש נשענת על ההצלחה הגדולה של הערוץ בדיגיטל (יוטיוב ופייסבוק). שלשום הודיעה גוגל ישראל, באירוע מיוחד שקיימה עבור יוטיוב, כי ערוץ היוטיוב של התאגיד זכה בתואר הערוץ הנצפה ביותר לשנת 2019.
בערוץ מאמינים באסטרטגיה לפיה נתוני הצפייה בדיגיטל שווים ואף חזקים יותר מנתוני הצפייה בערוץ עצמו. נכון לרגע זה ועדת המדרוג איננה מודדת כלל את נתוני הדיגיטל של הערוצים השונים, אך סביר כי בתחילת שנת 2020 (קרוב למועד הפרישה של התאגיד) היא תתחיל לאסוף נתונים גם מזירה זו.
"לאור הצלחת אסטרטגיית "דיגיטל תחילה", שבמסגרתה עולים כל התכנים של כאן לדיגיטל לפני שידורם בכאן 11, וזוכים שם לחשיפה מרשימה, אישרה מועצת כאן להנהלת התאגיד לפרוש בסוף שנת 2019 מוועדת המדרוג". כך התבטאו בתאגיד לאחר אישור המועצה את הפסקת העבודה עם הועדה.
עוד נאמר כי "ההחלטה התקבלה מאחר שהמדידה הזאת אינה מתאימה לתאגיד ואינה מביאה לידי ביטוי את סך נתוני הצפיה בכל הפלטפורמות, ובכלל זה הצפייה בדיגיטל, אלא משקפת רק את המדרוג (הרייטינג) של גופי השידור החברים בוועדה".
"החלטת המועצה מבוססת על חוות דעת של אנשי מקצוע בתאגיד, הקובעת כי המדידה הנוכחית, שמודדת רק טלוויזיה, אינה רלוונטית לתאגיד ועולה מיליוני שקלים בשנה. על פי חוות הדעת הזאת כל התכנים של התאגיד נגישים לציבור בדיגיטל בכל זמן ומקום מתוקף יעדיו כגוף ציבורי ומדידת הרייטינג המיושנת באמצעות הפיפל מיטר, אינה מותאמת לשינויים מרחיקי הלכת בהרגלי הצפייה בישראל, ירידה בצפייה בטלוויזיה בכלל ועלייה בצפייה בדיגיטל".
"עוד נקבע בחוות הדעת כי המדידה באמצעות פיפל מיטר אינה מודדת באופן מייצג את האוכלוסייה הערבית ואת צפיית הילדים, ולכן יש צורך במודל מדידה חדש ובטכנולוגיה מתקדמת".

About Author

הפרופיל הרשמי שלנו! אנחנו נעלה עבורכם את כל מה שמעניין בתקשורת הישראלית: רייטינג, מידע על חברות הטלוויזיה הגדולות בישראל וחשיפות לפני כולם💜

דילוג לתוכן