ארכיון כתבות:

הופכת לבינלאומית: ויאקום רוכשת את "ענני תקשורת"

תאגיד ויאקום, הבעלים של מספר רשתות שידור פופולריות בארה"ב, כגון MTV, CBS, קומדי סנטרל, ניקלודיאון ו-Showtime מודיע היום (ב') על רכישת רוב המניות בקבוצת "ענני תקשורת".

"ענני תקשורת" הוא אחד הגופים הגדולים בישראל. החברה מפיקה בארץ את ערוצי הילדים "ניקלודיאון" ו"ניק ג'וניור", ערוץ המוסיקה MTV, ערוץ הבידור קומדי סנטרל, וערוצי הלייף סטייל "החיים הטובים", "ערוץ האוכל", "ערוץ הטיולים" ו"ערוץ הבריאות" המשודרים בכבלים ובלוויין.
בנוסף, "ענני" היא גם בעלת השליטה בחברת ההפקה NUTZ, אותה רכשה לפני מספר שנים. החברה אחראית על הפקות המקור של הקבוצה, ביניהן "החממה" (שנמכרה לנטפליקס והופקה מחדש בישראל), "שכונה", "כדברא", "הנוכלות" ועוד.
חברת VIACOMCBS הבינלאומית (VCNI) הכריזה היום (ב') על רכישת כלל המניות ב"ענני", לאחר שרכשה כבר מניות מיעוט מהן בשנת 2016. התאגיד, אשר בסיסו בארה"ב, הוא הבעלים של מספר רשתות שידור פופולריות, כגון MTV, CBS, קומדי סנטרל, ניקלודיאון ו-Showtime. יושב ראש החברה הוא סאמנר רדסטון.
בתוך כך, מייסד ויושב ראש ענני, אודי מירון, ימשיך בתפקיד חדש כיועץ מיוחד לענני וישמש כשותף ומנהל בקרן הון סיכון חדשה, Gazella – New Media Experience, בה ישקיע ביחד עם VCNI. הקרן תמקד את השקעותיה בתקשורת ישראלית ובעסקים בעלי אופי טכנולוגי. קבוצת ענני תקשורת תאוחד עם VCNI, כאשר המנכ"לית, אורלי אטלס-כץ, תפעל תחת מריה קיריאקו, נשיאת חטיבת הפעילות של VCNI באוסטרליה, בריטניה וישראל.

 

אורלי אטלס-כץ / צילום: אבשלום שושני

אורלי אטלס-כץ / צילום: אבשלום שושני

אורלי אטלס כץ, מנכ"לית החברה: "זהו יום מרגש עבורי גם ברמה האישית, ובעיקר כמי שמייצגת קבוצה גדולה של אנשים מצוינים שעושים תוכן מעולה והפקות משובחות. אני גאה שגם VIACOMCBS זיהו את הכישרון ונרגשת להעמיק את השותפות ולהפוך לחלק רשמי מהמשפחה הנהדרת הזו, שחתומה על הסדרות והפורמטים המצליחים בעולם. זוהי הבעת אמון מצד VIACOMCBS לא רק בנו כחברה אלא גם בתוכן וביוצרים הישראלים. אני בטוחה שזהו צעד ענק עבור כל השוק המקומי במינוף התוכן והיצירה אל מחוץ לגבולות ישראל".
> עוד באותו נושא: ראיון בלעדי עם מנכ״לית ניקלודיאון על עתיד הטלוויזיה
דיוויד לין, נשיא ומנכ"ל ויאקום, מסר: "עסקה זו היא הצעד ההגיוני בהמשך מיסוד והעצמת השותפות היקרה וארוכת השנים שלנו עם ענני, כמו גם חיזוק והרחבת מקומנו בשוק הישראלי. ענני היא מפיקה מבוססת ומצליחה של תוכן מקומי וגלובלי, ועל כן יש לה מקום טבעי לצד הרשתות הבינלאומיות ועסקי האולפנים הנוספים שלנו. אני נרגש מהפוטנציאל להרחבת הרעיונות והפורמטים של ענני, לניצול פס הייצור והספריות של תכניה ולגיוס מומחיות ההפקה שלה עבור רשתות הטלוויזיה ושירותי הסטרימינג שלנו בטריטוריות אחרות".

About Author

הפרופיל הרשמי שלנו! אנחנו נעלה עבורכם את כל מה שמעניין בתקשורת הישראלית: רייטינג, מידע על חברות הטלוויזיה הגדולות בישראל וחשיפות לפני כולם💜

דילוג לתוכן