שבת, דצמבר 9

26 שנה אחרי שעלה: ערוץ "VH1" מסיים את שידוריו

0
לאחר 26 שנה ומאות אלפי שעות שידור, ערוץ "VH1" במחוז אירופה יירד מהאוויר, ובמקומו יעלה ערוץ "MTV 00S" אשר יקדיש את רצועות שידוריו למוזיקה משנות האלפיים בלבד. נכתב על ידי: אוראל תמרי

 


 

החלטה זו, מצטרפת אל שורת החלטות של "ViacomCBS Network EMEAA" (השולטת כיום בערוצי Vicaom באירופה, אפריקה והמזרח התיכון), להחליף חלק מן ערוצי המוזיקה המסורתיים המשדרים מוזיקה מעשורים וז'אנרים שונים, לערוצים מרוכזים אשר יעסקו, כל אחד מהם בפני עצמו, בעשורים שונים. מהלך זה החל עם סגירת הערוצים "VH1 Classic" ו-"MTV Rocks", אשר הוחלפו ב"MTV 80S" ו-"MTV 90S" בהתאמה, וכעת מצטרף אליו גם "VH1" במחוז אירופה אשר יוחלף ב"MTV 00S". 

לא מעט מן צופי הערוץ "VH1 Europe" דיווחו לאחרונה כי הערוץ החל לחדול מתחילת חודש יולי 2021 משידור קליפים עכשוויים, לטובת קליפים משנות האלפיים. זאת, ככל הנראה, על מנת "להכין" את מאזיני ומאזינות הערוץ לשינוי שבמהלכו כלל רצועות השידור של "MTV 00S" (הערוץ אשר יחליף את "VH1" באירופה) יוקדשו למוזיקה משנות האלפיים בלבד
במדינת ישראל, ערוץ "Vh1" משדר משנת 1997 בחברות "Hot", "Yes" ו-"Next TV".
Vh1 Europe / צילום: Itizaps
הגרסה האירופאית של "VH1" עלתה לאוויר לראשונה בשנת 1995, ושודרה ברחבי בריטניה וגרמניה בלבד, עד ליוני 1999, כאשר הגרסה הבריטית של הערוץ הפכה לזמינה בכל יבשת אירופה. שנתיים לאחר מכן, גרסת הערוץ הבריטית התחלפה לזו של גרמניה, בעוד הגרסה הבריטית הפכה לשירות נפרד הזמין בבריטניה ואירלנד בלבד. "VH1" יועד להוות מעין ערוץאח ל"MTV" (אשר עלה לאוויר באירופה בשנת 1987), אך עם השנים הפך למותג בפני עצמו, בין היתר, בזכות הפקות תוכניות מקוריות אשר סייעו לו להגיע לדרגת הפופולריות בה הוא שרוי מזה שנים רבות, ובשידור מוזיקה מהעשורים הקודמים (בעוד "MTV", ברוב הפעמים, נהג לשדר את המוזיקה השוררת בקרב הצעירים).
הסגירה הצפויה לגרסה האירופאית של "Vh1", מתווספת אל גרסאות שונות של הערוץ אשר נסגרו בשנים קודם לכן. ערוץ "Vh1 UK" אשר שידר בבריטניה ואירלנד וירד מהאוויר אשתקד (אך לא הוחלף באף ערוץ) וערוץ "Vh1 HD" אשר שודר בברזיל, ונסגר, גם הוא, בשנה שעברה (והוחלף בגרסה האירופאית של "VH1"). לצידם, גם ערוציאח של "VH1" נסגרו. ביניהם– "VH1 Classic" כאשר הגרסה האירופאית שלו ירדה מן האוויר באוקטובר אשתקד, והגרסאות הבריטית והאמריקנית שלו הוחלפו ב-MTV CLASSIC, ו"Vh1 Mega Hits" אשר נסגר בשנה שעברה יחד עם הערוץ "VH1 HD" (והוחלף ב-MTV LIVE HD).
עם תום שידוריו של "Vh1 Europe", ערוצי "Vh1" היחידים אשר יהיו זמינים בעולם, הינם "Vh1 US" המשדר בארצות הברית ועוסק בסדרות מקור של רשת VH1 ו-MTV בלבד, ערוץ "Vh1 India" המשדר בהודו וערוץ "Vh1 Italia" המשדר באיטליה והחליף את "MTV Music Italia" עם סיום שידוריו בשנת 2016.
VH1 Pop Up Video / צילום מסך
עם עלייתו של ערוץ "MTV" לאוויר, הרבה צעירים וצעירות ראו בכך מעין בשורה חדשה ומרעננת בעולם הטלוויזיה. לאורך השנים, ערוץ "MTV" היה אחד הערוצים המזוהים ביותר בקרב בני ובנות נוער וצעירים וצעירות, והיה אחד מן הערוצים הפופולריים ביותר בטלוויזיה העולמית. אלא, שכיום, שאלת עמדתו ונחיצותו של הערוץ רלוונטית מתמיד. בעידן שבו ניתן להאזין לכל סוג של מוזיקה, לצפות בכל קליפ ביןרגע ולהרכיב רשימת השמעה תוך דקות בודדות, עולה השאלה של רלוונטיותו בימינו אנו. ניתן לראות בשינויים אותו מנחיל "ViacomCBS Network" מעין ניסיון (שנוכל לדעת את תוצאותיו רק בעתיד) להשאיר את ערוצי המוזיקה שלו רלוונטים גם במאה ה-21, על אף הטכנולוגיה ההולכת ומתקדמת מיוםליום.
"Scopt" פנה אל ViacomCBS Network EMEAA בנוגע לסיבת סגירת הערוץ והחלפתו ב-MTV00S, אך עד למועד פרסום כתבה זו טרם התקבלה תגובה.
מצאתם טעות בכתבה?  כתבו לנו
הירשם
Notify of
guest

0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
דילוג לתוכן